TOP meniu » Receptainė » Receptai pagal tipą » Receptai pagal ingredientą » Grybai žiemai » Prieskoniai grybams
     Dabar esate »» Receptainė

    Rekomenduojame žinoti

    Čerpėtasis dyglutis

    Čerpėtasis dyglutis arba Čerpėtasis žvynadyglis išsiskiria ruda spalva bei žvynais apšepusiu kepurėlės paviršiumi, kurios apačia dygliuota.

    Grybų skirstymas maistinėmis kategorijomis

    Seniau valgomieji grybai pagal skonį ir vertę buvo skirstomi į keturias sąlygines kategorijas, šiuo metu šių kategorijų beveik jau kaip ir atsisakoma, teigiama, kad žmonės

    Dvokiantis šalmutis

    Dvokiantis šalmutis išsiskiria paprastai rausva arba violetinės spalvos kepurėle, kurios kraštai visuomet su vagelėmis, bei violetinės spalvos laibu kotu.

    Miltagrybis vyšninis

    Miltagrybis vyšninis išsiskiria paprastai netaisyklingos formos balta arba šviesiai pilka kepurėle bei nežymiai į apačią nusmailėjusiu kotu.

    Juodkotė ugniabudė

    Ugniabudė juodkotė išsiskiria paprastai lipnia, oranžiškai geltona si šviesesniais krašteliais kepurėle bei aga ant senesnių medžių ar supuvusios medienos bei šakų.

    Beržyninis baravykas

    Beržyninis baravykas išsiskiria savo balta spalva, bei tuo kad atrandamas išskirtinai po beržiukais bei itin atvirose bei saulėtose vietose.

    Kislioji guotė

    Kislioji guotė išsiskiria balta arba baltai gelsta nedidelia kepurėle, tokios pačios spalvos kotu. Grybas augantis grupėmis, kartais net ir labai gausiomis.

    Smiltyninis baravykas

    Nedidelis rudas ar gelsvai rudas ar rausvai rudas, su kaštono spalvos atspalviu grybas, paprastai su trumpu ir storu kepurėlės spalvos kotu.

    Dauburiuotoji tauriabudė

    Priklauso Baltikinių grybų šeimai, tauriabučių genčiai. Dauburiuotoji tauriabudė išsiskiria piltuvėlio ar taurės formos, dažniausiai gelsva ar balsva kepurėle.

    Grybų poveikis sveikatai

    Grybai – nekaloringas, tačiau sunkiai virškinamas maistas. Kai kurie žmonės yra nepaprastai jautrūs grybams: suvalgę bet kokių grybų, jie jaučiasi lyg apsinuodiję. Tokiems

    Šakotalakštė ūmėdė

    Ūmėdžių Lietuvoje auga apie 80 rūšių. Šakotalakštė ūmėdė išsiskiria rudai žalia kepurėle, tai išskirtinai spygliuočių grybas.

    Šilkaviršė šydabudė

    Šilkaviršė šydabudė išsiskiria balta stipriai plaušuota pasišiaušusia, dažniausiai bukai kūgiška kepurėle, kuri augant plokštėja bei ryškiai matoma didele išnara. Grybas aug

     Pastebėjai netikslumų, klaidų ar radai netinkamos informacijos... praneškite mums :)


5 grybų panaudojimo būdai

Grybai yra svarbi mūsų planetos ekosistemos grandis. Jie atlieka reikšmingą vaidmenį tiek natūralioje gamtoje esančiai pusiausvyrai palaikyti, tiek žmonių pasaulyje žmogaus

Gelsvoji šakabudė

Nuodingi, nevalgomi grybai Gelsvoji šakabudė - pirmiausiai išsiskiria savo augimo vieta, mėgsta gudobelių kaimynystę. Tai maži, smėlio spalvos su gelsvu atspalviu, balšvai plaušuoti grybai, kurių kepu

Samaninė arenija

Nuodingi, nevalgomi grybai Samaninė arenija - nedidelis, labai plonas grybas, išsiskiriantis savo vėduokliška kepurėle, dažniausiai netaisyklingai banguotais kraštais. Atrandamas išskirtinai tarp arba

 Pasidalink FOTO laimikiu..

 Nuotraukų galerija